Уточнено процедуру проведення фіскалами зустрічної звірки

Зазнав перегляду механізм проведення податківцями зустрічних звірок, оформлення їх результатів, порядку направлення запитів і довідок про результати зустрічних звірок суб’єктам господарювання.

Зустрічна звірка полягає у зіставленні даних, отриманих від платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин, заради документального підтвердження господарських відносин із платником податків та зборів. Також звірка покликана підтвердити відносини, вид, обсяг та якість операцій і розрахунків між платниками податків для з’ясування повноти їх відображення в обліку платника податків. Метою такої звірки є отримання податкової інформації, необхідної у зв’язку з проведенням перевірок платників податків.

Водночас уточнено, що зустрічну звірку може провести орган контролю (ініціатор) самостійно, якщо податковий контроль щодо цього суб’єкта господарювання віднесено до його компетенції. Таке застереження пов’язане із закріпленням за державними податковими інспекціями з 01.01.2017 виключно функцій сервісного обслуговування.

Тож тепер за потреби провести зустрічну звірку орган контролю (ініціатор) надсилає органу контролю (виконавцю), до компетенції якого віднесено реалізацію повноважень щодо податкового контролю стосовно суб’єкта господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження даних, отриманих від платника податків та інших суб’єктів інформаційних відносин.

За результатами проведеної зустрічної звірки складають довідку у двох примірниках, яку підписує суб’єкт господарювання або його законний представник і посадові особи органу контролю, які її проводили. Довідку реєструють у органі контролю. Один примірник у 10-денний строк вручають особисто суб’єкту господарювання (його представнику) під розписку або надсилають суб’єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Постанова КМУ від 29.03.2017 № 19


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35296

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43032

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді