Шість правил нумерації податкових накладних

Основні правила формування номерів податкових накладних для платників ПДВ регламентовані п.6 Порядку заповнення податкової накладної, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307.

  1. Облік (нумерація) податкових накладних ведеться платником ПДВ у довільних формі та порядку.
  2. Порядковий номер податкової накладної не може починатись на «0».
  3. Складання податкових накладних за однією датою з однаковим порядковим номером не допускається.
  4. У клітинках порядкового номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.
  5. Порядковий номер податкової накладної містить лише цифрові значення, тобто не повинен містити літер чи інших символів.
  6. За своєю структурою порядковий номер податкової накладної складається з двох частин. У першій частині (до знака дробу) проставляється цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду, тобто, її порядковий номер.  У другій частині (після знака дробу) проставляються коди, що передбачають здійснення платниками особливих операцій, а саме:
  • платники податку на додану вартість, включені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, у другій частині порядкового номера окремої податкової накладної, складеної у разі здійснення операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених пунктом 161.3 статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» зазначають код «2».
  • у разі складання оператором інвестору в межах виконання багатосторонньої угоди про розподіл продукції податкової накладної відповідно до підпункту «а» пункту 337.4 статті 337 Податкового кодексу України у другій частині порядкового номера такої податкової накладної зазначається код «5».

Головне управління ДФС у Вінницькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93466

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
298079

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
371717

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді