Основні правила формування номерів податкових накладних для платників ПДВ регламентовані п.6 Порядку заповнення податкової накладної, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307.
- Облік (нумерація) податкових накладних ведеться платником ПДВ у довільних формі та порядку.
- Порядковий номер податкової накладної не може починатись на «0».
- Складання податкових накладних за однією датою з однаковим порядковим номером не допускається.
- У клітинках порядкового номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.
- Порядковий номер податкової накладної містить лише цифрові значення, тобто не повинен містити літер чи інших символів.
- За своєю структурою порядковий номер податкової накладної складається з двох частин. У першій частині (до знака дробу) проставляється цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду, тобто, її порядковий номер. У другій частині (після знака дробу) проставляються коди, що передбачають здійснення платниками особливих операцій, а саме:
- платники податку на додану вартість, включені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, у другій частині порядкового номера окремої податкової накладної, складеної у разі здійснення операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених пунктом 161.3 статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» зазначають код «2».
- у разі складання оператором інвестору в межах виконання багатосторонньої угоди про розподіл продукції податкової накладної відповідно до підпункту «а» пункту 337.4 статті 337 Податкового кодексу України у другій частині порядкового номера такої податкової накладної зазначається код «5».
Головне управління ДФС у Вінницькій області