Як сплачує земельний податок і орендну плату юрособа-єдиноподатник третьої групи

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Земельний податок за земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки та належні до них будівлі, з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території, сплачує суб’єкт господарювання, який має право власності або користування на таку земельну ділянку.

Юрособа-єдиноподатник третьої групи, яка набула право власності або користування земельною ділянкою та є власником нежитлового приміщення у багатоквартирному жилому будинку, звільняється від сплати земельного податку за земельну ділянку під таким майном.

При цьому для звільнення одним із видів діяльності такої юрособи має бути оренда нерухомого майна, послуги з надання якої вона надає на підставі цивільно-правових угод. Адже земельну ділянку цей платник (орендодавець) має використовувати виключно для господарської діяльності.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди. Звільнення від сплати орендної плати не передбачено.

Тобто платником орендної плати за землі державної та комунальної власності є юрособа, в тому числі платник єдиного податку третьої групи, що уклала з відповідним органом місцевого самоврядування або органом виконавчої влади договір оренди земельної ділянки.

Лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 30.03.2017 № 1271/10/19-00-12-02-28/3565


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2025

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
72911

Оподаткування доходів фізосіб від продажу майна

Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
4796

Податок на розкіш 2025

Що таке податок на розкіш в Україні, коли та як його сплачують фізособи? Про це у консультації
28377

Огляд податкових змін закону № 1914-Х

Масштабне оновлення Податкового кодексу, яке зачіпає майже всі податки та ще й порядок їхнього стягнення. Резонанс викликають зміни в оподаткуванні продажу нерухомості, податок з доходів селянських господарств, а також зміни в рентній платі щодо залізної руди. Однак ще є зміни в акцизі, єдиному податку, адмініструванні податків. Що ж саме прийнято у законі – у цьому огляді
22621

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді