Товари/послуги, отримані платником ПДВ та не оплачені протягом строку позовної давності, є безоплатно отриманими, адже відсутній факт їх придбання. Тому платник ПДВ не має права на податковий кредит щодо таких товарів/послуг.
Такий платник ПДВ у податковому періоді, в якому списують кредиторську заборгованість, коригує (зменшує) суму податкового кредиту, сформованого під час отримання неоплачених товарів/послуг на підставі бухгалтерської довідки.
При цьому сума заборгованості одного платника податків перед іншим, не стягнута після спливу строку позовної давності, є безповоротною фінансовою допомогою (пп. 14.1.257 Податкового кодексу України).
Під час списання кредиторської заборгованості підприємство формує інші операційні доходи на всю суму такої заборгованості (з ПДВ) без коригування фінрезультату до оподаткування в податковому обліку.
Лист ГУ ДФС у Рівненській обл. від 03.04.2017 № 1259/10/17-00-12-02-10
Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
Донедавна покупець, списуючи безнадійну заборгованість, мусив зменшити сформований податковий кредит.
Покупець — платник ПДВ визнав податковий кредит за податковою накладною на неправильну дату. Чи правомірно це? Чи потрібно виправити помилку у податковій декларації з ПДВ?
Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.