Податківці оприлюднили оновлений проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції».
Оновлений проект, як і попередня його редакція, покликаний привести чинну форму Звіту про контрольовані операції (далі — Звіт) і Порядок його складання у відповідність до підпункту 39.4.2 Податкового кодексу України (ПК). Йдеться про зміни, запроваджені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII.
Оскільки змінено термін подання Звіту і підвищено вартісні критерії для визнання операцій контрольованими, пункти 1-3 розділу І «Загальні положення» Порядку складання Звіту пропонують викласти у новій редакції.
Заплановано також зробити зручнішою форму додатка до Звіту «Інформація про пов’язаних осіб», а графи додатка 1 до Порядку складання Звіту «Код підстави віднесення господарських операцій до контрольованих» уточнити.
Проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції (завантажити)
Проект Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції (завантажити)
Додаток (завантажити)
Якщо були операції з нерезидентами, які підпадають під критерії контрольованих, то треба подати Звіт про контрольовані операції 2024. А якщо бути точним, то Звіт про контрольовані операції 2023, так як восени 2024 року спливає саме термін подачі звіту за 2023 рік
У 2024 році учасникам міжнародної групи компаній, що мали контрольовані операції, разом зі звичним уже Звітом про контрольовані операції обов’язково треба подати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 рік. У консультації розповімо про форму цього повідомлення, терміни подання, алгоритм заповнення та штрафи, які доведеться сплачувати за неподання
Трансфертне ціноутворення – це взаємопов’язані теми, які стосуються тих підприємств, які мають операції з нерезидентами на значні суми, особливо з країнами, які мають статус офшорів. Коли й який із наявних п’яти методів трансфертного ціноутворення використовувати, їхні переваги і недоліки, особливості сировинних контрольованих операцій, пропорційне коригування, а також практика податкових перевірок трансфертного ціноутворення – в огляді
Закон № 3813, яким депутати внесли чергові зміни до Податкового кодексу України (ПК), опублікований у «Голосі України» 25.07.2024. Більшість змін, що в ньому передбачені, за винятком окремих положень, запрацює з першого числа наступного місяця після місяця його опублікування. Тобто з 01.08.2024.
У консультації розглянемо вимоги до резидентів Дія Сіті, які суб’єкти господарювання можуть бути резидентом Дія Сіті, які пільги з оподаткування для резидентів Дія Сіті, умови застосування зниженої ставки ПДФО до доходу найманих працівників