Ліквідація імпортованого енергоощадного обладнання: що з ПДВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Як проводиться ліквідація імпортованого енергоощадного обладнання та як оподатковуються подібні операції?

Ввезення на митну територію України устаткування, що працює на відновлюваних джерелах енергії, енергоощадного обладнання та матеріалів, засобів вимірювання, контролю та управління витратами паливно-енергетичних ресурсів, обладнання та матеріалів для виробництва альтернативних видів палива або для виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії, звільнені від оподаткування ПДВ (п. 197.16 Податкового кодексу України; ПК).

Пільгу застосовують, якщо такі товари платник ПДВ використовує для власного виробництва та якщо ідентичні товари не виробляють в Україні.

За порушення цільового використання таких товарів платник збільшує податкові зобов’язання на суму ПДВ, що мала бути сплачена в момент ввезення їх в Україну. Разом з цим він сплачує пеню у розмірі 120% облікової ставки НБУ на день сплати ПДВ-зобов’язання за період з моменту ввезення товарів в Україну до збільшення податкового зобов’язання.

Якщо обладнання стало непридатним для використання за первісним призначенням внаслідок пошкодження під час цільового використання, його ліквідацію за самостійним рішенням платника вважають постачанням за звичайними цінами, але не менше балансової вартості на момент ліквідації (п. 189.9 ПК).

Ліквідація обладнання, здійснена без згоди платника (знищення або зруйнування внаслідок дії обставин непереборної сили, викрадення), не є постачанням. Факт таких дій підтверджують сертифікатом Торгово-промислової палати України, актами державних правоохоронних і судових органів тощо.

Лист ДФС від 03.05.2017 № 46/ІПК/28-10-01-03-11


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
722606

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26933

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198200

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5567

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
13915

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді