Коригуємо ПДВ, коли операція виявилася звільненою

Теми:
Як коригувати ПДВ за операцією, що виявилась звільненою?

Якщо платник під час постачання звільнених від оподаткування товарів/послуг нараховував ПДВ за ставкою 20%, він коригує податкові зобов’язання на підставі розрахунку коригування. У розрахунку коригування зазначає зі знаком «–» обсяг операції, до якої помилково застосував ставку 20%.

У разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг розрахунок коригування, який склав постачальник, має зареєструвати в ЄРПН отримувач (покупець) таких товарів/послуг.

Разом із розрахунком коригування платник (постачальник) складає нову податкову накладну на звільнену від оподаткування ПДВ операцію, зазначає в ній дату складання, що відповідає даті першої події за такою операцією, та реєструє таку податкову накладну в ЄРПН.

Лист ДФС від 18.05.2017 № 265/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14285

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21741

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
296409

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді