Строки давності за проведення перевірок

Починаючи з 01.01.2017 строки давності за проведення податкових документальних перевірок поширюються також на період, який може бути охоплений перевіркою. Відповідні зміни внесені до статті 102 Податкового кодексу України (ПК)

Починаючи з 01.01.2017 строки давності за проведення податкових документальних перевірок поширюються також на період, який може бути охоплений перевіркою. Відповідні зміни внесені до статті 102 Податкового кодексу України (ПК).

Зокрема, орган контролю має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків не пізніше 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих органом контролю, а якщо таку податкову декларацію надали пізніше — за днем її фактичного подання.

ДФС наголосила, що необхідно враховувати такі обмеження, зазначаючи у наказі про проведення документальної перевірки період діяльності, який перевірятимуть. Якщо граничні строки визначення грошових зобов’язань обчислюють з урахуванням дати прийняття податкового повідомлення-рішення, прийнятого за результатами перевірки, то з метою дотримання строків давності період, який може бути охоплений перевіркою, обчислюють з урахуванням дати початку перевірки, зазначеної у наказі про проведення перевірки.

Якщо платник податку подав уточнюючий розрахунок до податкової декларації, орган контролю має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Водночас ДФС нагадала про винятки щодо дотримання зазначених строків давності:

  • наявні обставини, передбачені пунктом 102.2 ПК, у т. ч. якщо платник не подав податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання;
  • перевіряють дотримання законодавства з питань сплати ЄСВ;
  • перевірки проводять за рішеннями суду (слідчого судді) у кримінальних справах (за період, зазначений у рішенні). У такому разі під час проведення контрольно-перевірної роботи слід користуватись листом ДФС від 17.02.2017 № 3999/7/99-99-14-05-02-17.

У разі проведення органами ДФС перевірок, а також визначення за їх результатами суми грошових зобов’язань платника податків у випадках, коли ПК не передбачає подання декларації, строки давності застосовують із урахуванням терміну позовної давності (1095 днів).

Лист ДФС від 05.05.2017 № 11356/7/99-99-14-03-03-17


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35300

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43034

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27180

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді