Платники ПДВ включають до податкового кредиту всі суми податку, сплачені (нараховані) під час придбання товарів/послуг, незалежно від напряму їх використання
Платники ПДВ включають до податкового кредиту всі суми податку, сплачені (нараховані) під час придбання товарів/послуг, незалежно від напряму їх використання.
У разі придбання товарів/послуг для використання в операціях, які звільнені або не є об’єктом оподаткування, платники нараховують податкові зобов’язання відповідно до пункту 198.5 Податкового кодексу України (ПК).
Такий порядок формування податкового кредиту запроваджено для правильного обчислення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — реєстраційна сума). Адже система електронного адміністрування ПДВ не передбачає автоматичного вилучення окремих сум ПДВ з реєстраційної суми.
Отже, якщо платник ПДВ провадить туроператорську і турагентську діяльність, податковий кредит формують у загальновстановленому порядку.
Водночас ДФС звернулася до Мінфіну із проханням привести пункт 207.6 ПК у відповідність до статті 198 ПК.
Лист ДФС від 06.06.2017 № 491/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
Донедавна покупець, списуючи безнадійну заборгованість, мусив зменшити сформований податковий кредит.
Покупець — платник ПДВ визнав податковий кредит за податковою накладною на неправильну дату. Чи правомірно це? Чи потрібно виправити помилку у податковій декларації з ПДВ?
Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.