Різниці за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів визначають відповідно до пункту 141.2 Податкового кодексу України. Так, фінрезультат до оподаткування збільшують на суму від’ємного фінрезультату від продажу або іншого відчуження цінних паперів, визначеного у бухобліку та відображеного у складі фінрезультату до оподаткування звітного періоду.
Платники податку окремо визначають загальний фінрезультат за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів звітного періоду відповідно до П(С)БО та МСФЗ.
Якщо за результатами звітного періоду отримано від’ємний загальний фінрезультат від операцій із цінними паперами, сума такого від’ємного значення загального фінрезультату за операціями з цінними паперами зменшує загальний фінрезультат від операцій з цінними паперами наступних звітних періодів. Від’ємне значення загального фінрезультату виникає тоді, коли загальна сума збитків від операцій із цінними паперами з урахуванням суми від’ємного фінрезультату від таких операцій та/або від’ємного загального результату переоцінки цінних паперів, не врахованих у попередніх звітних періодах, перевищує загальну суму прибутків від операцій, що настають за звітним періодом виникнення цього від’ємного значення фінрезультату.
Тобто фінрезультат за операціями з цінними паперами визначають згідно з вимогами П(С)БО та МСФЗ. Від’ємний фінрезультат за операціями з цінними паперами, сформований за правилами податкового обліку та не списаний станом на 01.01.2015, не зменшує загального фінрезультату від операцій із цінними паперами у звітних періодах починаючи з 2015 року.
Лист ДФС від 30.06.2017 № 926/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ