Різниці за операціями з цінними паперами

Фінрезультат до оподаткування збільшують на суму від’ємного фінрезультату від продажу або іншого відчуження цінних паперів, визначеного у бухобліку та відображеного у складі фінрезультату до оподаткування звітного періоду

Різниці за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів визначають відповідно до пункту 141.2 Податкового кодексу України. Так, фінрезультат до оподаткування збільшують на суму від’ємного фінрезультату від продажу або іншого відчуження цінних паперів, визначеного у бухобліку та відображеного у складі фінрезультату до оподаткування звітного періоду.

Платники податку окремо визначають загальний фінрезультат за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів звітного періоду відповідно до П(С)БО та МСФЗ.

Якщо за результатами звітного періоду отримано від’ємний загальний фінрезультат від операцій із цінними паперами, сума такого від’ємного значення загального фінрезультату за операціями з цінними паперами зменшує загальний фінрезультат від операцій з цінними паперами наступних звітних періодів. Від’ємне значення загального фінрезультату виникає тоді, коли загальна сума збитків від операцій із цінними паперами з урахуванням суми від’ємного фінрезультату від таких операцій та/або від’ємного загального результату переоцінки цінних паперів, не врахованих у попередніх звітних періодах, перевищує загальну суму прибутків від операцій, що настають за звітним періодом виникнення цього від’ємного значення фінрезультату.

Тобто фінрезультат за операціями з цінними паперами визначають згідно з вимогами П(С)БО та МСФЗ. Від’ємний фінрезультат за операціями з цінними паперами, сформований за правилами податкового обліку та не списаний станом на 01.01.2015, не зменшує загального фінрезультату від операцій із цінними паперами у звітних періодах починаючи з 2015 року.

Лист ДФС від 30.06.2017 № 926/6/99-99-15-02-02-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вексельні операції

Розрахунки за допомогою векселів є однією з форм безготівкових розрахунків із погашення боргів за отримані товари. У консультації розглянемо особливості вексельних розрахунків і платежів по векселям, придбання-продаж векселів, а також відображення таких операцій у бухгалтерському обліку
28062

Цінні папери у підприємницькій діяльності

Цінні папери можуть використовувати для залучення додаткового фінансування, отримання інвестиційно-спекулятивного прибутку, посвідчення боргових зобов’язань або корпоративних прав. Розглянемо, якими бувають цінні папери, їхні форми та види за профільним Законом
27960

Спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів – огляд Закону № 738

Новоприйнятий Закон № 738 зачіпає законодавство України щодо цінних паперів, фондового ринку та товарних бірж. З’являються нові види цінних паперів, врегульовуються питання взаємозаліків у вигляді ліквідаційного (фінансового) неттінгу, створюється можливість для діяльності об’єднань власників облігацій. Огляд цих та інших нововведень для України у сфері фінансових інструментів – у консультації.
2642

Облігації

Інвестування грошей в облігації є незвичним варіантом для більшості громадян та суб’єктів господарювання. Однак, це спосіб отримати дохід та зберегти свій капітал. В консультації про те, що таке облігації та якими вони бувають, які найбільш надійні, хто і як їх може купити, нюанси оподаткування облігацій та операцій з ними.
8874

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді