Як оплатити лікарняний, якщо працівник знову захворів, не виходячи на роботу

Якщо у застрахованої особи установлення тимчасової непрацездатності за іншим захворюванням збігся з останнім днем хвороби за попереднім захворюванням, маємо початок нового страхового випадку

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачують за рахунок коштів роботодавця. Починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності допомогу по тимчасовій непрацездатності надає ФСС з ТВП.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є листок непрацездатності. Випадок тимчасової непрацездатності — це тимчасова непрацездатність, що триває безперервно від початку визначеного захворювання, підтвердженого видачею листка непрацездатності, до відновлення працездатності, що підтверджується закриттям листка непрацездатності — «стати до роботи». Якщо особа стала непрацездатною з приводу того самого захворювання до виходу на роботу або відпрацювала неповний робочий день, випадок тимчасової непрацездатності не переривають. У разі появи іншого захворювання випадок тимчасової непрацездатності вважають новим.

Своєю чергою, страховий випадок за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності — подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи на отримання матеріального забезпечення.

Якщо у застрахованої особи установлення тимчасової непрацездатності за іншим захворюванням збігся з останнім днем хвороби за попереднім захворюванням, маємо початок нового страхового випадку.

Оскільки допомога по тимчасовій непрацездатності є компенсацією втрати зарплати і подвійного надання такої допомоги за один і той же період не передбачено, допомогу по тимчасовій непрацездатності у такому разі надають із першого дня страхового випадку. Тобто за другим страховим випадком у разі хвороби працівника допомогу по тимчасовій непрацездатності надають із першого по п’ятий день тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а з шостого — за рахунок коштів ФСС з ТВП.

Лист ФСС з ТВП від 07.06.2016 № 5.2-32-924


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25813

Розрахунок відпускних 2025

Розберемо, як правильно нарахувати відпускні у 2025 році, розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріпимо прикладами розрахунку відпускних у різних ситуаціях
1265622

Лікарняний сумісникам: зміни з 04.04.2025

Випадки, коли можна відмовити в оплаті лікарняного працівнику за основним місцем роботи. Документи, які має надати сумісник, щоб отримати виплату за лікарняним
106278

Трудові пільги для учасника бойових дій

Працівникові, який має статус учасника бойових дій, надавайте соціально-трудові гарантії та пільги. Отримайте від нього документ, що підтверджує його привілеї. Щоб нічого не упустити, тримайте підказки від експерта
166

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді