Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачують за рахунок коштів роботодавця. Починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності допомогу по тимчасовій непрацездатності надає ФСС з ТВП.
Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є листок непрацездатності. Випадок тимчасової непрацездатності — це тимчасова непрацездатність, що триває безперервно від початку визначеного захворювання, підтвердженого видачею листка непрацездатності, до відновлення працездатності, що підтверджується закриттям листка непрацездатності — «стати до роботи». Якщо особа стала непрацездатною з приводу того самого захворювання до виходу на роботу або відпрацювала неповний робочий день, випадок тимчасової непрацездатності не переривають. У разі появи іншого захворювання випадок тимчасової непрацездатності вважають новим.
Своєю чергою, страховий випадок за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності — подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи на отримання матеріального забезпечення.
Якщо у застрахованої особи установлення тимчасової непрацездатності за іншим захворюванням збігся з останнім днем хвороби за попереднім захворюванням, маємо початок нового страхового випадку.
Оскільки допомога по тимчасовій непрацездатності є компенсацією втрати зарплати і подвійного надання такої допомоги за один і той же період не передбачено, допомогу по тимчасовій непрацездатності у такому разі надають із першого дня страхового випадку. Тобто за другим страховим випадком у разі хвороби працівника допомогу по тимчасовій непрацездатності надають із першого по п’ятий день тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а з шостого — за рахунок коштів ФСС з ТВП.
Лист ФСС з ТВП від 07.06.2016 № 5.2-32-924
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ