Розподіл і перерозподіл податкового кредиту

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Як відбувається розподіл і перерозподіл податкового кредиту

Платник ПДВ у повному обсязі відносить до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені/нараховані у разі придбання матеріалів для виготовлення пам’ятників (п. 198.1 Податкового кодексу України; ПК). Адже податковий кредит нараховують незалежно від того, чи товари/послуги/основні засоби почали використовувати в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника, а також чи здійснював платник оподатковувані операції.

Якщо придбані та/або виготовлені активи частково використовують в оподатковуваних операціях, а частково — ні, платник має нарахувати податкові зобов’язання на суму частки використання у неоподатковуваних операціях сплаченого (нарахованого) ПДВ під час придбання або виготовлення таких активів. Для цього платник має скласти не пізніше останнього дня звітного періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (ст. 199 ПК).

Частку використання активів у оподатковуваних операціях визначають як відношення обсягів оподатковуваних операцій без ПДВ за попередній календарний рік до сукупних обсягів оподатковуваних і неоподатковуваних операцій без ПДВ за цей же попередній календарний рік і застосовують протягом поточного календарного року.

Новостворені та платники, у яких протягом попереднього календарного року не було неоподатковуваних операцій, розраховують і використовують частку протягом поточного року за оподатковуваними та неоподатковуваними постачаннями першого звітного періоду, в якому задекларовані такі операції.

Розрахунок частки подають до ДФС одночасно з податковою декларацією звітного періоду, в якому задекларовані такі оподатковувані та неоподатковувані операції.

За підсумками року платник перераховує частку, зважаючи на фактичні обсяги протягом року. Якщо платника знімають із обліку, він перераховує частку на підставі фактичних обсягів оподатковуваних і неоподатковуваних операцій з початку поточного року до дати зняття з обліку.

Лист ДФС від 29.06.2017 № 874/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
191246

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
1590

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2918

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді