Мінзарплатну доплату враховуйте під час обчислення відпускних і лікарняних

Працівникові, який виконав місячну норму праці, нараховують заробітну плату в розмірі, не меншому за мінзарплату. Якщо заробітна плата, що нарахували такому працівникові нижча за законодавчо встановлений розмір мінзарплати, роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної зарплати. Доплату виплачують щомісяця одночасно з виплатою заробітної плати.

Якщо працівник не виконав норми праці (перебував у відпустці, на лікарняному, у простої тощо), оплату праці проводять пропорційно до виконаної норми.

Середній заробіток, який зберігають за працівниками на час відпусток, виконання державних або громадських обов’язків, підвищення кваліфікації, відрядження, тимчасової непрацездатності, вихідна допомога та компенсація за невикористані відпустки не є заробітною платою працівника, яку роботодавець виплачує за виконану роботу. Ці виплати розраховують згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100), та Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266. Суми середнього заробітку не враховують до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня.

Якщо працівникові за час службового відрядження виплачують зарплату згідно зі статтею 121 Кодексу законів про працю України, нарахована працівникові за місяць зарплата не може бути нижчою від розміру мінзарплати.

Доплата до розміру мінімальної заробітної плати є обов’язковою виплатою, яку включають до додаткової заробітної плати. Тому зазначену доплату слід враховувати під час обчислення середньої зарплати у всіх випадках її збереження згідно з Порядком № 100. Її також враховують під час обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах. Позаяк доплату до мінзарплати включають до фонду оплати праці і на неї нараховують ЄСВ.

Лист Мінсоцполітики від 25.05.2017 № 1545/0/101-17/28


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата 2025: на які виплати впливає

Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
15206

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8214

Розрахунок заробітної плати у 2025 році: як провести без помилок

Обов’язок роботодавця — виплачувати працівникам зарплату. Та перш за все бухгалтер має провести розрахунок та нарахування зарплати. Про особливості оплати праці під час війни, загальні правила нарахування та утримання податків із зарплати — у консультації
1662747

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25808

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді