Якщо після постачання товарів/послуг відбувається будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або за повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника й отримувача підлягають відповідному коригуванню. Підставою для коригування є розрахунок коригування до податкової накладної, зареєстрований у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Платник ПДВ — постачальник може зменшити податкові зобов’язання у разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам — неплатникам ПДВ, за повернення раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості. Це стосується й перегляду цін, пов’язаних із гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.
Тому платник ПДВ не має права складати розрахунок коригування на зменшення нарахованих податкових зобов’язань у разі повернення неплатнику частини попередньої (авансової) оплати. Позаяк Податковий кодекс України не передбачає складання розрахунку коригування за таких підстав.
Лист ДФС від 29.09.2017 № 2079/6/99-99-15-03-02-15/ІПК