У свіжому номері журналу «Головбух» ми підготували для вас чимало цікавого. Обов’язково прочитайте їхні корисні поради!
Послуги від нерезидента: чи сплачує ПДВ неплатник
Юридична особа — неплатник ПДВ уклала цивільно-правові договори на консультаційні послуги з фізособами-нерезидентами. Чи нараховувати ПДВ?
Замовляє один, а платить інший: хто отримає податковий кредит
Підрядник виконує роботи для фірми-замовника. Згідно з тристоронньою угодою послуги підрядникові оплачує не замовник, а інша фірма. ДФС забороняє замовникові формувати податковий кредит, оскільки не він оплатив виконані роботи. Чи правомірні вимоги податківців?
Що робити, коли невчасно зареєструвався платником ПДВ
Обсяг постачання у платника податку на прибуток за останні 12 місяців перевищив 1 млн грн. Однак він невчасно подав заяву на реєстрацію платником ПДВ. Чи можна уникнути штрафів та самостійно сплатити податкові зобов’язання за прострочений період реєстрації?
Якою датою складати податкову накладну за рішенням суду
Орендодавець склав податкову накладну на підставі рішення суду. А орендар подав скаргу до органу контролю, оскільки вважає дату накладної помилковою. Дізнайтеся, як орендодавцеві владнати ситуацію, щоб і від штрафу вберегтися, і з орендарем глеків не побити
Не подали Звіту про контрольовані операції: як не примножити штрафів
Як штрафують за неподання звітності про контрольовані операції, податкової та фінансової звітності? Чи можуть оштрафувати повторно?
Експорт на межі років: коли була контрольована операція
Підприємство експортує товари. Оплата від нерезидента за товари надійшла на початку грудня 2016-го, експортну митну декларацію оформили 28.12.2016, а кордон товари перетнули 10.01.2017. За який період підприємству подавати Звіт про контрольовані операції: 2016 чи 2017?
Дивіденди, дохід чи внесок: що вважати контрольованою операцією
У 2016 році платник податку на прибуток здійснив такі операції з пов’язаною юрособою — резидентом Польщі: отримав дивіденди у розмірі 7 млн грн та дохід від участі у капіталі в розмірі 25 млн грн, уніс до статутного капіталу польської компанії обладнання на загальну суму 5,5 млн грн. Чи мало підприємство відображати ці операції у Звіті про контрольовані операції? Якщо так, то як владнати ситуацію?
Лікарняні: як уникнути помилок
Ця стаття допоможе вам правильно обчислити суму лікарняних працівникові, навіть у складній ситуації. До вас не матимуть жодних претензій ані працівники, ані Фонд соцстрахування, адже ви не наробите помилок.
Як оподаткувати лікарняні та відобразити їх у звітності
Дізнайтеся: чи нараховувати ЄСВ; чи утримувати ПДФО та військовий збір; у які строки сплатити податки; як відобразити виплату допомоги у звітності
Заповнюємо форму № 1ДФ за шпаргалкою
Ми розповіли головне про форму № 1ДФ: куди та коли подати; як її заповнити; як виправити помилки; яка відповідальність
Скільки працюватимемо в 2018 році
Щоб наступного року правильно оплачувати роботу працівників, скористайтеся публікацією. Ми розрахували норми тривалості робочого часу на 2018 рік за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями. Якщо ваше підприємство працює за іншим графіком, зможете розрахувати власні норми за допомогою наших порад
Робимо робоче місце зручним і затишним
На робочому столі головбуха Марії Семенівни ідеальний порядок — усі речі лежать на своїх місцях. Але в неї таке відчуття, ніби чогось бракує. Як їй облаштувати робоче місце, зробити його комфортнішим?
А ще читайте відповіді на запитання:
Як заповнити податкову накладну за продажу наборів?
Як враховують зменшення суми бюджетного відшкодування в ІКП?
Яке обмеження встановлено для суми розрахунків з фізособою, що зареєстрована як ФОП?
Яким чином ФОП здійснює видачу готівки на відрядження та/або під звіт працівнику?
На яку дату враховувати курс валют, за яким слід відобразити підзвітні кошти?
Як задекларувати податкові зобов’язання щодо податку та орендної плати?