Дохід нерезидента виплатили уповноваженій особі: чи застосовують норми міжнародного договору

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Резидент, що виплачує нерезидентові дохід із джерелом його походження з України, утримує податок з такого доходу за ставкою 15% його суми та за його рахунок під час такої виплати, якщо інше не передбачене положенням міжнародного договору України з країною резиденції особи, якій виплачують дохід (пп. 141.4.2 Податкового кодексу України; ПК).

Умовою застосування особою (податковим агентом) переваг за міжнародним договором є те, що нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (п. 103.2 ПК).).

Згідно з правилами міжнародного договору України бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу з метою застосування пониженої ставки податку до дивідендів, процентів, роялті, винагород тощо нерезидента, отриманих із джерел в Україні, вважають особу, яка має право отримати такий дохід. Бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу не може бути юридична або фізична особа, навіть якщо така особа має право отримати дохід, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або лише посередником щодо такого доходу.

За нормами статті 296 Цивільного кодексу України агентські відносини виникають у разі:

  • надання суб’єктом господарювання на підставі договору повноважень комерційному агентові на вчинення відповідних дій;
  • схвалення суб’єктом господарювання, якого представляє комерційний агент, угоди, укладеної в інтересах цього суб’єкта агентом без повноваження на її укладення або з перевищенням наданого йому повноваження.

Тому резидент, що виплачує роялті за ліцензійним договором уповноваженій нерезидентом особі, сплачує податок із такого доходу за ставкою 15% його суми та за його рахунок під час такої виплати.

Положення міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюють виплати уповноваженій особі, не застосовують.

Лист ДФС від 13.10.2017 № 2236/6/99-99-15-02-02-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34008

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7424

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242860

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді