Чи враховують позовну давність для бюджетного відшкодування сум ПДВ

Теми:
Лист ДФС від 19.10.2017 № 2304/6/99-95-42-03-15/ІПК

Термін «позовна давність» та порядок її обчислення визначає глава 19 Цивільного кодексу України (ЦК). Зокрема, під терміном «позовна давність» розуміють строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу (ст. 256 ЦК).

Заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених Податковим кодексом України (ПК), подають не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування (ст. 102 ПК).

Утім, визначені главою 19 ЦК та пунктом 102.5 ПК терміни не стосуються порядку відшкодування ПДВ, встановленого статтею 200 ПК, і показників звітності з ПДВ.

Тому платник податку може заявити до бюджетного відшкодування залишок від’ємного значення сум ПДВ до повного його погашення незалежно від спливу термінів позовної давності. Але суми ПДВ, з яких сформовано такий залишок, мають бути сплачені постачальникам товарів/послуг.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93483

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14338

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді