Чи формувати підприємству, утвореному внаслідок виділу, різниці на отримані за розподільчим балансом активи

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Лист ДФС від 19.10.2017 № 2308/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників (ст. 104 Цивільного кодексу України; ЦК).

Виділом є перехід за розподільчим балансом частини майна, прав та обов’язків юридичної особи до однієї або кількох створюваних нових юридичних осіб. Після прийняття рішення про виділ учасники юридичної особи або орган, що прийняв рішення про виділ, складають і затверджують розподільчий баланс (ст. 109 ЦК).

Тобто новостворене підприємство в процесі реорганізації шляхом виділу на підставі інформації з розподільчого балансу складає власний вступний баланс за активами та пасивами.

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є фінансовий результат до оподаткування, визначений за даними бухобліку, скоригований на на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу України (ПК). ПК передбачає формування різниць для коригування фінансового результату оподаткування та перехід активів на баланс платника податку від єдиноподатника за розподільчим балансом.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52392

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді