За яких умов можна подовжити граничні строки подання податкових декларацій

Наказ Мінфіну від 20.10.2017 № 861

Оновлено механізм подовження граничних строків для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень органів контролю, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань. Таку можливість передбачають пункти 102.6-102.7 Податкового кодексу України (ПК).

Граничні строки для платників податків подовжують, якщо такий платник податків — фізособа або посадова особа юрособи був позбавлений можливості у визначений ПК строк скласти і подати податкову звітність, а також заяви про перегляд рішень органів контролю та заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань.

Коди УКТ ЗЕД 2018

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Для посадової особи юрособи граничні строки подовжують за умови, що протягом зазначених граничних строків така юрособа не мала інших посадових осіб, уповноважених нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухоблік, складати і подавати податкову звітність.

Відповідні граничні строки підлягають продовженню, якщо платник податків протягом цих строків:

  • перебував за межами України;
  • перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден;
  • перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду;
  • мав обмежену свободу пересування у зв’язку з ув’язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально;
  • був визнаний за рішенням суду безвісно відсутнім або перебував у розшуку у випадках, передбачених законом.

Усі ці обставини слід документально підтверджувати.

Організація ЗЕД

Строки подовжують за заявою платника податків, поданою у довільній формі протягом 30 календарних днів, наступних за днем закінчення зазначених вище обставин або початку їх дії, разом із документами, що підтверджують настання таких обставин.

Орган контролю, своєю чергою, протягом 20 календарних днів від дня отримання заяви платника податків зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його на адресу заявника поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1121

Відпустка та податкові канікули ФОП

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
38183

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
149402

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді