Повертаємо частину попередньої оплати: особливості коригування ПДВ

Лист ДФС від 05.12.2017 № 2819/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Коли платник податку отримує попередню оплату від покупця, постачання товарів якому має ритмічний характер, він зобов’язаний не пізніше останнього дня місяця, в якому отримав таку оплату, скласти і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну на суму такої попередньої оплати, що перевищує вартість поставлених товарів/послуг цьому покупцеві протягом такого місяця.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Якщо в місяці, коли платник отримав попередню оплату, постачання товарів не мало ритмічного характеру, податкову накладну слід скласти на дату отримання попередньої оплати.

За такою отриманою попередньою оплатою платник податку має сформувати податкові зобов’язання з ПДВ та відобразити їх у податковій звітності за звітний (податковий) період, в якому отримав таку попередню оплату.

Протягом наступних місяців, у яких платник постачатиме товари у рахунок отриманої попередньої оплати, податкові накладні (у т. ч. зведені) за такими операціями складати не потрібно.

На дату повернення покупцеві частини попередньої оплати постачальник має скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної в загальному порядку на суму такої попередньої оплати. Такий розрахунок коригування реєструє в ЄРПН покупець. Зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування для постачальника товарів є підставою для відповідного коригування (зменшення) суми податкових зобов’язань.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93497

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14342

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21773

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді