Коли платник податку отримує попередню оплату від покупця, постачання товарів якому має ритмічний характер, він зобов’язаний не пізніше останнього дня місяця, в якому отримав таку оплату, скласти і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну на суму такої попередньої оплати, що перевищує вартість поставлених товарів/послуг цьому покупцеві протягом такого місяця.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Якщо в місяці, коли платник отримав попередню оплату, постачання товарів не мало ритмічного характеру, податкову накладну слід скласти на дату отримання попередньої оплати.
За такою отриманою попередньою оплатою платник податку має сформувати податкові зобов’язання з ПДВ та відобразити їх у податковій звітності за звітний (податковий) період, в якому отримав таку попередню оплату.
Протягом наступних місяців, у яких платник постачатиме товари у рахунок отриманої попередньої оплати, податкові накладні (у т. ч. зведені) за такими операціями складати не потрібно.
На дату повернення покупцеві частини попередньої оплати постачальник має скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної в загальному порядку на суму такої попередньої оплати. Такий розрахунок коригування реєструє в ЄРПН покупець. Зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування для постачальника товарів є підставою для відповідного коригування (зменшення) суми податкових зобов’язань.