Повертаємо частину попередньої оплати: особливості коригування ПДВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Лист ДФС від 05.12.2017 № 2819/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Коли платник податку отримує попередню оплату від покупця, постачання товарів якому має ритмічний характер, він зобов’язаний не пізніше останнього дня місяця, в якому отримав таку оплату, скласти і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну на суму такої попередньої оплати, що перевищує вартість поставлених товарів/послуг цьому покупцеві протягом такого місяця.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Якщо в місяці, коли платник отримав попередню оплату, постачання товарів не мало ритмічного характеру, податкову накладну слід скласти на дату отримання попередньої оплати.

За такою отриманою попередньою оплатою платник податку має сформувати податкові зобов’язання з ПДВ та відобразити їх у податковій звітності за звітний (податковий) період, в якому отримав таку попередню оплату.

Протягом наступних місяців, у яких платник постачатиме товари у рахунок отриманої попередньої оплати, податкові накладні (у т. ч. зведені) за такими операціями складати не потрібно.

На дату повернення покупцеві частини попередньої оплати постачальник має скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної в загальному порядку на суму такої попередньої оплати. Такий розрахунок коригування реєструє в ЄРПН покупець. Зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування для постачальника товарів є підставою для відповідного коригування (зменшення) суми податкових зобов’язань.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
724206

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26963

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198299

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5602

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
13984

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді