Розширено перелік операцій, що є контрольованими. Його поповнили операції, що провадять між собою нерезидент і його постійне представництво в Україні.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
► Коди УКТ ЗЕД
Такі операції будуть контрольованими, якщо їх обсяг, визначений за правилами бухобліку, перевищує 10 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
► ПДВ 2018
Водночас підкоригували один із критеріїв для визначення держав, операції з резидентами яких є контрольованими. А саме — відмінність ставки податку на прибуток. Тепер країна може потрапити до такого переліку, якщо виконується одна з умов:
- ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні;
- суб’єктам господарювання надають пільгові режими оподаткування;
- особливості розрахунку бази оподаткування фактично дають суб’єктам господарювання змогу не сплачувати податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) чи сплачувати його за ставкою, на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні.
Розглянемо актуальні положення про податок на прибуток підприємств 2024/2025. Про строки сплати податку на прибуток та декларування, КІК та мінімальне податкове зобов’язання, зміни після набрання чинності Законом № 4015 — в огляді
Адміністрування податку на прибуток включає в себе комплекс дій з боку держави щодо управління надходженнями податку. Цей податок включає в себе контроль, забезпечення декларування та сплати податку, організацію його перевірки та нарахування штрафних санкцій.
Облік податку на прибуток закінчується не тільки його розрахунком, заповненням декларації та сплатою, але ще й коректним відображенням результату цих операцій у фінансовій звітності. Сьогодні про проводки з нарахування податку на прибуток, відстрочені податкові активи та зобов’язання.
Специфіка неприбуткових організацій, спрямованість їхньої діяльності на інші, соціально-гуманітарні цілі, а не отримання прибутку накладає особливості на їх оподаткування, особливо в сфері податку на прибуток. Розглянемо сьогодні які ж саме податки сплачують чи можуть сплачувати неприбутківці.
За певних обставин платникам податків треба обліковувати навіть несплачені чи недоплачені в бюджет податки та звітувати про них. Для цього й призначений звіт про суми податкових пільг. З’ясуємо кому, коли та як його заповнювати