Перелік органів держнагляду, на які не поширюється дія мораторію на перевірки

Оприлюднено перелік 24 органів контролю, на які не поширюється мораторій на перевірки

Кабінет Міністрів України оприлюднив затверджений постановою Уряду від 18 грудня 2017 року № 1104 Перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Впродовж 2018 року перевірки можуть проводити:

1

Національний банк

2

Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення

3

НКРЕКП та її територіальні органи

4

НКЦПФР та її територіальні органи

5

Антимонопольний комітет та його територіальні відділення

6

Державіаслужба

7

Держархбудінспекція та її територіальні органи

8

Держатомрегулювання та її територіальні органи

9

Держаудитслужба та її територіальні органи

10

Держекоінспекція та її територіальні органи

11

Держекспортконтроль

12

Держлікслужба та її територіальні органи

13

Адміністрація Держспецзв’язку та її територіальні органи

14

Мінприроди

15

Держгеонадра

16

Держгеокадастр та його територіальні органи

17

Держпраці та її територіальні органи

18

Держпродспоживслужба та її територіальні органи

19

ДСНС та її територіальні органи

20

ДФС та її територіальні органи

21

Структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

22

Виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад

23

Виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад

24

Органи державного ринкового нагляду

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Таким чином, з дня опублікування зазначеної постанови та затвердженого нею Переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» органи, зазначені у Переліку, набувають право проведення планових заходів державного нагляду (контролю), у порядку, встановленому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», проведення планових заходів державного нагляду (контролю) буде розблоковано. Органи, вказані у Переліку, зможуть вільно виходити на проведення планових перевірок, що неминуче приведе до різкого збільшення їх кількості.

Основні цифри 2018 року в таблицях

З цього ж дня обмеження, встановлені статтею 3 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на органи державного нагляду (контролю), зазначені у Переліку, не розповсюджуються.

План комплексних перевірок 2018

За заявами громадян про порушення суб’єктами господарювання їх прав позапланові перевірки, органами державного нагляду (контролю), які досі проводилися виключно за письмовим погодженням з ДРС, можуть проводитись без такого погодження.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що з 1 січня 2018 року та до дня опублікування Переліку в Україні діяла заборона на проведення планових заходів державного нагляду (контролю), яка розповсюджувалася на всі (без виключень!) планові заходи державного нагляду (контролю) всіх (без виключень!) органів державного нагляду (контролю).

Фінансова звітність 2018

Органи державного нагляду (контролю), включені до Переліку, набули право проведення планових заходів тільки після опублікування Переліку. Відповідно, планові заходи державного нагляду (контролю), які мали відбутися протягом періоду з 01.01.2018 по день опублікування Переліку, проведені бути не могли. Перенесення строків планових заходів державного нагляду (контролю) чинне законодавство не передбачає, а тому зазначені заплановані заходи не можуть бути проведені в інший період 2018 року.

Оновлені форми звітності — 2018

Нагадаємо, статтею 10 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено права суб’єктів господарювання при здійсненні у їх відношенні заходів державного нагляду (контролю). У разі порушення цих прав, а також у випадках вчинення посадовими особами органу державного нагляду (контролю) інших порушень законодавства, підприємці можуть за захистом своїх порушених прав звертатися з мотивованими зверненнями до ДРС.

Постанова набуває чинності з дня її опублікування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20253

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді