Доступ до виданих та отриманих ПН/РК в електронному кабінеті: як скористатися

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Електронний кабінет

Реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них відокремлена від загального функціоналу Перегляд поданої звітності у зв’язку зі значними відмінностями від іншої звітності. У цьому розділі меню користувачі електронного кабінету отримують доступ до двох режимів:

  • Видані ПН/РК;
  • Отримані ПН/РК.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Видані ПН/РК

У цьому вікні користувачі електронного кабінету отримують перелік усіх накладних і розрахунків коригування, поданих через електронний кабінет у відповідному звітному періоді, та мають змогу створювати, редагувати, підписувати і направляти їх до ДФС. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами — роком та місяцем: рік 2018, період Січень.

Організовуємо «електронні стосунки» із ДФС

Податкові накладні та розрахунки коригування можна вводити у відповідному шаблоні, перехід до якого забезпечується натисканням кнопки Створити. Крім цього, забезпечується імпорт попередньо створених документів в інших системах. Для імпорту попередньо створених документів оберіть Завантажити.

Порада

Підтримується пакетне (групове) завантаження, для цього у вікні файлового менеджера оберіть групу файлів, наприклад, утримуючи клавішу Shift і одночасно позначаючи файли лівою клавішою мишки.

Створені чи завантажені податкові накладні можна Вилучити, Редагувати, Підписати чи Відправити за допомогою відповідних кнопок у панелі навігаційного меню. Усі зазначені операції, крім Редагувати, можна виконувати пакетом, для цього необхідно позначити групу документів у чек-боксах у лівій колонці вікна Видані ПН/РК:

Електронний кабінет

Вікно Видані ПН/РК, групові операції

Важливо

Створені та відправлені в цьому режимі від’ємні розрахунки коригування до податкових накладних автоматично переадресовуються контрагенту (покупцю) та будуть доступні йому в інших системах роботи з податковою звітністю, включаючи режим Отримані ПН/РК електронного кабінету.

Як повернути кошти з електронного рахунку

Отримані ПН/РК

У цьому вікні користувачі електронного кабінету отримують список від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних, що надійшли їм на підпис від контрагентів.

Важливо

У цьому режимі користувачі отримують доступ до всіх від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних незалежно від шляху їх надсилання. Це означає, що якщо продавець виписав розрахунок коригування до податкової накладної і надіслав її до ДФС за допомогою будь-якої іншої системи роботи з податковою звітністю, цей розрахунок коригування буде доступний покупцю для підпису в режимі Отримані ПН/РК.

Виправляємо помилки у податковій накладній та заповнюємо розрахунок коригування

Отримувач від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних у цьому режимі має змогу переглянути, Підписати та Відправити зазначений документ на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних ДФС.

Примітка

Квитанцію про реєстрацію чи відмову у реєстрації від’ємних розрахунків коригувань до податкових накладних отримає продавець, однак покупець отримає інформацію про реєстрацію зазначеного РК у розділах Єдиний реєстр податкових накладних та Система електронного адміністрування ПДВ електронного кабінету.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
9242

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
90753

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
63797

Додаток 3 до декларації з ПДВ: як заповнити

Додаток 3 подавайте у разі заявлення бюджетного відшкодування. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 3 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності. Пояснення експерта з конкретними вказівками і засторогами допоможуть заповнити додаток з першого разу та без помилок
3043

Повернення переплати з ПДВ

Можете потрапити в пастку системи електронного адміністрування ПДВ, якщо погасите поточні зобов’язання за рахунок переплати ПДВ, що виникла після того, як подали зменшувальний уточнюючий розрахунок. Аби цього не сталося, дійте за інструкцією від експерта
25350

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді