З позиції ВГСУ, до міни такими особливими об’єктами, як майнові права, засновані на праві власності на частку в статутному капіталі ТОВ та пакеті акцій АТ, не можна застосовувати загальні положення договору купівлі-продажу в частині переведення прав та обов’язків покупця. Адже це суперечить самій суті зобов’язань за спірними договорами.
Принципова відмінність між договором купівлі-продажу та міни полягає в способі розрахунку за одержане майно — грошовими коштами чи іншим майном.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
За договором купівлі-продажу вартість відчужуваного майна оплачують продавцеві лише у грошовому вираженні, тому істотною умовою договору є ціна, визначена сторонами шляхом обопільної згоди.
А за договором міни у його сторін виникає взаємний двосторонній обов’язок та відповідне йому право вимоги передати саме майно. І компенсація різниці вартості майна не є обов’язковою умовою такого договору і залежить лише від волевиявлення сторін угоди.
Предметами спірних угод є майно, яке містить індивідуальні ознаки. А саме: частка в статутному капіталі певного господарського товариства, яка має певний розмір та належить певній особі, і визначена договором кількість акцій певного акціонерного товариства, що належить певному акціонеру. Тобто в цих угодах немає обов’язкової ознаки договору купівлі-продажу — оплати товару грошима як загальним еквівалентом вартості.