Купити валюту стане простіше

НБУ спрощує обмін валют банками та іншими фінустановами. Відповідні зміни внесли до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

По-перше, простішим стало оформлення у банках та інших фінансових установах операцій з обміну валют. Досі банки оформлювали два паперових примірники квитанції про здійснення такої операції. Відтепер банки зможуть оформлювати квитанції про валютно-обмінну операцію в електронному вигляді. Тобто зможуть і зберігати відповідні документи в електронній формі. При цьому за згоди клієнта банк може не оформлювати для нього паперову квитанцію.

Інші фінустанови, що обмінюють валюти, наразі зобов’язані оформлювати два паперових примірники квитанції і два паперових розрахункових документи, що їх друкує РРО. Надалі вони оформлюватимуть валютно-обмінні операції для клієнтів лише одним документом, надрукованим РРО. Відповідно. не видаватитимуть клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції.

І банки, і фінустанови не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції менша за 150 тис. грн.

По-друге, НБУ надає банкам і фінансовим установам можливість проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Але після доопрацювання програмного забезпечення платіжного пристрою.

По-третє, банки й фінустанови зможуть оформлювати звітну документацію з валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління НБУ від 07.06.2018 № 63 і набирають чинності з 1 липня 2018 року.

Для впровадження нових вимог щодо застосування РРО під час проведення обміну валют через платіжні пристрої й оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій і чеків банкомата фінустановам надали шестимісячний перехідний період. Протягом другого півріччя поточного року вони оформлюватимуть валютно-обмінні операції згідно з попереднім порядком. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами вони почнуть із 01.01.2019.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20165

«Призначення платежу»: що писати для різних платежів

Зібрали в одній пам’ятці приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для різних ситуацій. За нашими підказками без проблем складете платіжки на сплату податків, зборів, штрафів та інших платежів
33879

Авансовий звіт: бланк, приклад заповнення

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження, ще неофіційно називають авансовий звіт. Це необхідний документ для кінцевого оформлення господарських операцій з підзвітними особами. Як оформити авансовий звіт, зразки, за якими заповните авансовий звіт без помилок, — у консультації
354530

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді