Мінфін виклав у новій редакції Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджену наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Для підприємців-загальноподатників базою нарахування ЄСВ є чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації, поділений на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ. Якщо доходу у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу не було, підприємці самостійно визначають базу нарахування, але не більше за максимальну величину бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Уточнили також строки сплати ЄСВ для підприємців під час їх зняття з обліку в органах доходів і зборів. Так, для підприємців останнім періодом, за який необхідно обчислити і сплатити ЄСВ, буде період із дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення. ЄСВ потрібно сплатити протягом 10 календарних днів після граничного строку подання звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».
Для самозайнятих осіб і членів фермерського господарства під час ліквідації останнім періодом сплати ЄСВ буде період із дня закінчення попереднього звітного періоду до дня надходження до органу доходів і зборів заяви про зняття з обліку платника ЄСВ.
Серед інших змін такі:
- до переліку платників ЄСВ включили членів фермерського господарства;
- уточнили, що надбавка є базою нарахування ЄСВ для військовослужбовців;
- у разі добровільного страхування суму ЄСВ за попередні періоди множать на коефіцієнт 2;
- виплата резидентом України доходу фізособам-нерезидентам, які провадять підприємницьку діяльність у сфері кінематографії не на території України, не є базою нарахування ЄСВ.
Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.