Ліквідація капінвестиції: нюанси оподаткування

Лист ДФС від 26.07.2018 № 3268/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Якщо списуєте капітальні інвестиції, що складаються, в т. ч., із власних витрат на придбання товарів/послуг та є складовою вартості готової продукції, не нараховуйте «компенсуючих» податкових зобов’язань із ПДВ. Адже такі складові капітальних інвестицій (товари/послуги) візьмуть участь в операціях із постачання готової продукції, що оподатковують ПДВ. Якщо не дотримаєте цієї вимоги, доведеться нарахувати «компенсуючі» податкові зобов’язання з ПДВ.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Капітальні інвестиції не включають до основних засобів. Тому самі собою вони не впливають на фінансовий результат до оподаткування в податковому обліку з податку на прибуток.

Щоб ліквідувати капітальну інвестицію, складіть відповідний акт на списання.

Якщо вводите об’єкт основних засобів в експлуатацію Актом приймання-передачі основних засобів, цей акт може бути підставою для списання вартості капітальних інвестицій на конкретний об’єкт обліку. Тоді під час нарахування амортизації чи ліквідації основного засобу можуть виникати різниці.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93466

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14332

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21763

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді