ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомило, що обов’язковою умовою для повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО, які розраховують податківці на підставі поданої платником річної декларації шляхом проведення перерахунку).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Таку заяву платник подає у довільній формі. У ній він зазначає напрям перерахування коштів:
- на поточний рахунок платника податків в установі банку;
- на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
- повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
Податківці не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готують висновок про повернення відповідних сум коштів та подають його в Держказначейство.
Останні протягом п’яти робочих днів повертають помилково та/або надміру сплачені грошові зобов'язання платникам податків.
Отже, податковий агент має право повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб, який був перерахований до бюджету понад суму грошових зобов'язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату. Тому, встановлення факту наявності у податкового агента переплати з ПДФО можливо виключно під час проведення документальної перевірки такого платника податку.