Договір про переведення боргу 2019
На дату отримання авансу постачальник визначає податкові зобов’язання з ПДВ і складає та реєструє податкову накладну.
Переведення боргу, коли не передбачають постачати товари/послуги, не оподатковують ПДВ. Тому за такою операцією у платника ПДВ податкових зобов’язань не виникає. Після того, як постачальник (боржник) переведе борг на нового боржника, аванс повертає новий боржник. Тому постачальник (боржник) не має підстав складати розрахунок коригування до податкової накладної на зменшення податкових зобов’язань з ПДВ.
Позаяк після переведення боргу постачальником на нового боржника покупець отримає кошти, а не товар, він втрачає право на раніше сформований податковий кредит. У цьому випадку покупець зменшує податковий кредит. Для цього він нараховує податкові зобов’язання з ПДВ і складає зведену податкову накладну, яку реєструє в Єдиному реєстрі податкових накладних за правилами, визначеними пунктом 198.5 Податкового кодексу України.
Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
Донедавна покупець, списуючи безнадійну заборгованість, мусив зменшити сформований податковий кредит.
Покупець — платник ПДВ визнав податковий кредит за податковою накладною на неправильну дату. Чи правомірно це? Чи потрібно виправити помилку у податковій декларації з ПДВ?
Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.