Як оплачувати роботу у вихідний день: роз’яснення Держпраці

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ГУ Держпраці у Кіровоградській області повідомило, що плату за роботу у святковий і неробочий день обчислюють у подвійному розмірі:

  • відрядникам — за подвійними відрядними розцінками;
  • працівникам, працю яких оплачують за годинними або денними ставками, — у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
  • працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо роботу у святковий і неробочий день виконували у межах місячної норми робочого часу; і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо роботу виконували понад місячну норму.

Роботу у нічний час з 22:00 до 6:00 оплачують у підвищеному розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше ніж 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Щоб компенсувати роботу у вихідний день, можна за згодою сторін надати інший день відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Роботу в надурочний час оплачують:

  • за погодинною системою оплати праці — у подвійному розмірі годинної ставки;
  • за відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачують доплату в розмірі 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, працю якого оплачують за погодинною системою, — за всі відпрацьовані надурочні години.

За підсумованого обліку робочого часу оплачують як надурочні всі години, які працівник відпрацював понад встановлений робочий час в обліковому періоді. Компенсувати надурочні роботи шляхом надання відгулу заборонено.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79121

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
718774

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4475

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18084

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді