Яких помилок найчастіше припускаються під час оплати лікарняних

ФСС повідомив, що найпоширенішою помилкою під час оплати листків непрацездатності є надмірне нарахування матеріального забезпечення. Через це виникає переплата матеріального забезпечення коштом ФСС. Причиною таких помилок є неправильне визначення розрахункового періоду та/або сум заробітної плати для обчислення середньоденної заробітної плати.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Також часто припускаються таких помилкок:

  • надають матеріальне забезпечення застрахованим особам у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного сп’яніння, або дій, пов’язаних із таким сп’янінням;
  • призначають допомогу по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах на підставі листка непрацездатності, виданого (оформленого) з порушенням встановленого порядку.

Якщо роботодавець подав недостовірні відомості, використав кошти ФСС із порушенням встановленого порядку, він мусить відшкодувати страховику заподіяну шкоду.

Роботодавець несе відповідальність за:

  • порушення порядку використання коштів ФСС, несвоєчасне або неповне їх повернення;
  • подання недостовірних відомостей про використання коштів ФСС;
  • шкоду, заподіяну застрахованим особам або ФСС внаслідок невиконання або неналежного виконання обов’язків.

Роботодавці, що порушили порядок використання страхових коштів, відшкодовують ФСС у повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг. Також вони зобов’язані сплатити штраф у розмірі 50% такої суми.

За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів ФСС накладають штраф у розмірі 10% таких коштів. Водночас на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховують пеню в розмірі 0,1% зазначених сум коштів, розраховану за кожен день прострочення платежу.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25810

Розрахунок відпускних 2025

Розберемо, як правильно нарахувати відпускні у 2025 році, розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріпимо прикладами розрахунку відпускних у різних ситуаціях
1265609

Лікарняний сумісникам: зміни з 04.04.2025

Випадки, коли можна відмовити в оплаті лікарняного працівнику за основним місцем роботи. Документи, які має надати сумісник, щоб отримати виплату за лікарняним
106264

Трудові пільги для учасника бойових дій

Працівникові, який має статус учасника бойових дій, надавайте соціально-трудові гарантії та пільги. Отримайте від нього документ, що підтверджує його привілеї. Щоб нічого не упустити, тримайте підказки від експерта
166

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді