Мораторій на проведення перевірок закінчився 1 січня

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Із 1 січня припинилася дія мораторію на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Адже 01.01.2019 втратив чинність Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 № 1728-VIII, який запровадив таке обмеження. Заборона перевіряти бізнес не поширювалася на 20 держорганів: ДФС, Держпраці, Мінприроди, Антимонопольний комітет, Держспецзв’язку, Держлікслужбу, Держгеонадра, Держгеокадастр, НКРЕКП, НКЦПФР, Державіаслужбу, Держаудитслужбу, частково Держекоінспекцію, частково ДСНС тощо.

Органи контролю могли проводити позапланові перевірки до кінця 31.12.2018 лише в окремо визначених законом випадках.

Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ

Тож із початку січня планові та позапланові перевірки повноцінно проводитимуть усі органи держконтролю відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V, який передбачає оприлюднення всіх планових заходів.

Наприкінці жовтня 2018 року Державна регуляторна служба України спільно з МЕРТ і за підтримки Офісу ефективного регулювання (BRDO) запустила пілотний модуль системи заходів державного нагляду (контролю) — ІАС ДНК. У системі є дані про позапланові, планові та комплексні перевірки.

Наразі в системі оприлюднено План комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік. Цей план містить записи про перевірки 30 227 суб’єктів господарювання.

Так, за назвою суб’єкта господарювання зазначено ступінь ризику від провадження діяльності, дату початку і закінчення перевірки, підставу та орган, що проводитиме перевірку. До високого ступеня ризику віднесено 17 588 суб’єктів господарювання, яких перевірятимуть у 2019 році, до середнього — 8809, незначного — 3830.

Органи контролю також оприлюднили річні плани перевірок.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила поведінки платників податків під час виїзної перевірки

Будь-яка перевірка — стрес для працівників підприємства. Важливо морально до неї підготуватися, знати свої права та, якщо можливо, убезпечитися від проблем, які можуть виникнути після перевірки
2905

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
20510

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді