Повертаємо поліпшений орендований об’єкт: що з ПДВ

Поліпшення орендованого об’єкта орендарем ДФС вважає безплатно наданою послугою, якщо орендодавець не компенсував ці витрати в момент повернення об’єкта оренди. Цю послугу оподатковують ПДВ за ставкою 20% на основі ціни придбання товарів/послуг, використаних для поліпшення.

Якщо орендодавець та орендар уклали окремі договори про компенсацію витрат на поліпшення орендованого об’єкта, тоді суми сплачених відшкодувань (компенсацій) є окремою операцією надання послуги з поліпшення основних фондів.

У такому разі компенсацію вважають окремим об’єктом оподаткування. База оподаткування ПДВ — ціна придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

Однак більш логічно було б нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на залишкову вартість недоамортизованого поліпшення такого орендованого об’єкта. Але тоді виникає конфлікт інтересів. Цей підхід не подобається контролерам. Причина на поверхні — бюджет отримає менше коштів.

Зверніть увагу, що поліпшення орендованого об’єкта проводять лише з дозволу орендодавця (ст. 778 Цивільного кодексу України). Інакше вимагати компенсації немає сенсу.

Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93477

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14335

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді