Як кошти на рахунку в банку визнати безнадійною заборгованістю

Лист ДФС від 28.03.2019 № 1321/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Заборгованість визнають безнадійною за підпунктом «з» підпункту 14.1.11 Податкового кодексу України, якщо припинення юрособи підтверджено записом у Єдиному державному реєстрі про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Тож якщо ваш банк-боржник припинив діяльність як юрособа у зв’язку з ліквідацією і це підтверджено записом у держреєстрі, кошти на поточному рахунку маєте право визнати безнадійною заборгованістю.

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Кредиторська заборгованість: види, бухоблік

Експерт пояснив, що таке кредиторська заборгованість, які її види існують, коли кредиторську заборгованість вважають простроченою та як списувати кредиторську заборгованість. А на прикладах проводок показав, як відображати в бухобліку кредиторську заборгованість.
106636

Дебіторська заборгованість

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінзвітності – у консультації
55920

Резерв сумнівних боргів 2023

Резерв під погашення дебіторської заборгованості — про нього знають, але далеко не всі хочуть нараховувати. У консультації – бухгалтерські й податкові правила його нарахування, його практична доцільність. Також допоможемо обрати найкращий метод розрахунку для підприємства та врахувати обставини воєнного часу.
59947

Списання безнадійної дебіторської заборгованості

Борги підприємству повертають, на жаль, не завжди. Причиною цього може бути банкрутство боржника, сплив строку позовної давності або форс-мажор, який виник. Розглянемо, як виглядає списання безнадійної дебіторської заборгованості в бухгалтерському та податковому обліку.
133174