Статті за темою Безнадійна заборгованість

Дебіторська заборгованість
Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінзвітності – у консультації
74194
Кредиторська заборгованість: види, бухоблік
Експерт пояснив, що таке кредиторська заборгованість, які її види існують, коли кредиторську заборгованість вважають простроченою та як списувати кредиторську заборгованість. А на прикладах проводок показав, як відображати в бухобліку кредиторську заборгованість.
124389
Резерв сумнівних боргів 2023
Резерв під погашення дебіторської заборгованості — про нього знають, але далеко не всі хочуть нараховувати. У консультації – бухгалтерські й податкові правила його нарахування, його практична доцільність. Також допоможемо обрати найкращий метод розрахунку для підприємства та врахувати обставини воєнного часу.
74818
Списання безнадійної дебіторської заборгованості
Борги підприємству повертають, на жаль, не завжди. Причиною цього може бути банкрутство боржника, сплив строку позовної давності або форс-мажор, який виник. Розглянемо, як виглядає списання безнадійної дебіторської заборгованості в бухгалтерському та податковому обліку.
154640
Списання дебіторської заборгованості в період карантину
Карантин спровокував появу у багатьох підприємств сумнівної та безнадійної дебіторської заборгованості. У статті експерт пояснить, чим вони відрізняються і як списати прострочену дебіторку, доки триває карантин.
1298
Переведення боргу з подальшим прощенням: облік у боржника
Підприємство А має кредиторську заборгованість за отриманими, але не оплаченими роботами, які виконало для нього підприємство В. Своєю чергою, підприємство В, маючи заборгованість перед підприємством С, переуступило йому заборгованість підприємства А. Підприємство С простило підприємству А всю суму заборгованості. Як такі операції вплинуть на облік та оподаткування боржника? Чи потрібно коригувати податковий кредит, сформований на підставі податкової накладної, зареєстрованої виконавцем робіт?
3041
Формуємо резерв сумнівних боргів
Погіршення фінансового становища боржника може залишити «відбиток» і в обліку кредитора. Тому бухгалтерські стандарти містять, зокрема, порядок формування резерву сумнівних боргів. Як створити такий резерв і як це позначиться на оподаткуванні податком на прибуток — про це тут і зараз
7831