Звітні збори трудового колективу у ресторані: що з оподаткуванням

Лист ДФС від 28.03.2019 № 1307/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Підприємство провело звітні збори трудового колективу за підсумками 2018 року у ресторані. Те, що це був розважальний захід для працівників підприємства, підтвердять:

  • план (програма) проведення заходу;
  • кошторис витрат на проведення річного збору трудового колективу за підсумками 2018 року;
  • звіт проведення річних зборів трудового колективу за підсумками 2018 року;
  • акт про списання товарів тощо.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Утім, наказ про облікову політику підприємства не передбачає включення витрат на проведення розважальних заходів до загальногосподарських витрат на управління підприємством.

Податківці пояснили, що Податковий кодекс України (ПК) не передбачає коригування фінрезультату до оподаткування на різниці на суму витрат на проведення річних зборів трудового колективу. Ці операції відображають за правилами бухгалтерського обліку під час формування фінрезультату до оподаткування.

Щодо ПДВ, то за наявності підтвердних документів (зареєстровані в ЄРПН ПН/РК, інші документи, передбачені п. 201.11 ПК) підприємство за датою першої події визначає податковий кредит за операцією з придбання товарів/послуг у ресторані.

СКАЧАТИ БЛАНК ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ 2019

Також підприємство має нарахувати податкові зобов’язання за підпунктом «г» пункту 198.5 ПК. Базу оподаткування визначають за пунктом 189.1 ПК. Позаяк товари/послуги використані операціях, не пов’язаних з господарською діяльністю, підприємство має скласти зведену ПН не пізніше ніж останнього дня звітного періоду та зареєструвати її в ЄРПН. Зведену ПН заповнюють так:

  • у графі «Отримувач (покупець)» — зазначають найменування свого підприємства;
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» — проставляють умовний ІПН «600000000000»;
  • у верхній лівій частині — записують тип причини «13» — «Складена у в’язку з використанням виробничих або невиробничих заходів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності».

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Таблиця даних платника податків 2023: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
167593

Розрахунок коригування до податкової накладної 2023

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
390464

Як розблокувати податкову накладну

Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2023 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних
126078

Податкова накладна 2023

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану продовжує існувати, попри всі перебої з електропостачанням. Із актуальною формою податкової накладної з 1 серпня та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
293111

Критерії блокування податкових накладних для 2023 року

Оновлена система моніторингу податкових накладних попри воєнний стан працює, результатом чого можливе блокування податкової накладної чи розрахунку коригування. Сьогодні в консультації про те, як відбувається блокування накладних у 2023 році з урахуванням останніх змін
108041