Як новостворений ФОП відображає свої доходи

Територіальні органи ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

ФОП, що зареєструвався протягом року або перейшов зі спрощеної системи оподаткування на загальну, подає декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочав діяльність або перейшов на іншу систему.

Скачати приклад Декларації

У квартальній декларації разом із доходами від підприємницької діяльності потрібно показати:

  • інші доходи (заробітну плату тощо), що він отримав як фізособа-громадянин;
  • відомості про рухоме та нерухоме майно.

Такі доходи слід зазначити за період від початку звітного податкового року до дати державної реєстрації підприємницької діяльності.

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи включає ФОП до витрат придбання касового апарата

ФОП на загальній системі у 2022 році придбав касовий апарат. У 2023 році він продав його юридичній особі. Юрособа у формі № 4ДФ відобразила таке придбання за ознакою доходу «157». Чи включає ФОП придбання касового апарата до витрат? Як він оподатковує такий дохід? Чи виникає в нього ПДФО?
1856

Готуємося з 1 липня переходити із 2% єдиного податку на іншу систему

Багато платників хоче залишитися спрощенцем після скасування 2% єдиного податку з 1 липня. Розглянемо, чи всі можуть на це розраховувати і як подати заяву тим, хто має таке право. Додаємо зразки заяв
24435

Все про ФОП на загальній системі оподаткування

У статті розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2023 році: облік доходів і витрат, про Книгу обліку, перехідні витрати між 2022 і 2023 роком, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір), а також подання звітності за 2022 рік. Чи варто переходити на загальну систему у 2023 році? Відповіді у консультації
424755

Книга обліку доходів і витрат

Підприємці загальної системи ведуть облік своїх доходів і витрат. Книга обліку доходів і витрат для загальної системи оподаткування має свої нюанси. З липня 2021 року введена типова форма даної Книги. Консультація допоможе вам у ній розібратися.
85236

ЕСВ 2018 на общей системе

Общая система налогообложения имеет свои особенности начисления единого социального взноса по сравнению с упрощенной. Рассмотрим их.
9895