Коли контролерів можна не допустити до перевірки

Державна регуляторна служба України

Суб’єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу держнагляду (контролю) до проведення перевірки, якщо цей орган не затвердив і не оприлюднив на офіційному веб-порталі уніфіковану форму акта. Цей акт передбачає перелік запитань залежно від ступеня ризику.

7 міфів про перевірки: як перемогти контролерів

Зверніть увагу» Усі критерії та уніфіковані форми актів тепер не відповідають новим методикам і втратили чинність згідно із постановою КМУ «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)» від 10.05.2018 № 342.

Тому якщо орган держнагляду не затвердив і не оприлюднив уніфіковані форми актів, що відповідають новій методиці, він не має можливості проводити заходи державного нагляду (контролю).

Винятком є органи ДФС. Для них порядок перевірки і форму акта встановлює Податковий кодекс України.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19761

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34662

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді