Із ким можна укласти договір про повну матвідповідальність: позиція ВСУ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Постанова ВСУ від 11.03.2019 у справі № 626/1833/15-ц

Договір про повну матеріальну відповідальність: ЗРАЗОК

Тракторист, із яким уклали договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, у стані алкогольного сп’яніння довільно залишив місце роботи. Пошкодив агрегат і розсипав насіння і добрива. Підприємство бажає, аби він відшкодував вартість запасних частин і посівного матеріалу.

Суди першої та апеляційної інстанцій дійшли висновку, що працівник не має нести повну матеріальну відповідальність. Верховний Суд України (ВСУ) підтримав рішення попередніх судів і погоджується: посади тракториста-машиніста немає у Переліку посад і робіт, які заміщуються або виконуються працівниками, з якими підприємство, установа, організація можуть укладати письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення схоронності цінностей, переданих їм для зберігання, обробки, продажу (відпуску), перевезення або застосування у процесі виробництва, затвердженому постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріатом ВЦРПС від 28.12.1977 № 447/24.

Тому підприємство не мало права укладати із цим працівником договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність. За таких умов працівник не несе відповідальності на підставі цього договору.

Окрім того, роботодавець не надав доказів, що працівник перебував у стані алкогольного сп’яніння. Немає медичного висновку чи письмової відмови працівника пройти медичний огляд, постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Проте, позаяк подія сталася у робочий час, на користь підприємства стягнули суму, розмір якої не перевищує розміру середнього місячного заробітку працівника.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді