Якщо робота за ЦПД збігається з видом економічної діяльності підприємства — це ризиковано!

Під час перевірки Держпраці виявила, що підприємство уклало з двома працівниками цивільно-правові угоди, за якими вони надавали послуги з розливу готової продукції підприємства у тару різного розміру. На думку інспектора, ця робота:

  • властива саме найманому працівникові за класифікатором професій, а саме «розливальник хімічної продукції»;
  • спрямована не на досягнення кінцевого результату, а на процес виконання функцій.

Суд переконаний, оскільки ця робота небезпечна і шкідлива для здоров’я, під час укладання трудового договору роботодавець мав поінформувати працівника під підпис:

  • про умови праці;
  • наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів;
  • можливі наслідки їх впливу на здоров’я;
  • його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах.

Дії Держпраці судді визнали правомірними і зауважили: якщо робота збігається з видом економічної діяльності суб’єкта господарювання або є роботою з обслуговування його діяльності, то її потрібно виконувати на умовах трудового договору.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові ВСУ від 04.07.2018 у справі № 820/1432/17.

Управління Держпраці у Хмельницькій області

Готові відповіді працівникам: усе про виплати

Якщо робота за ЦПД збігається з видом економічної діяльності підприємства — це ризиковано!
Підготували експертижурналу "Головбух"
Скачайте пам’ятку і розішліть у підрозділи. Вас менше смикатимуть постійними запитаннями.

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Як Держпраці проводить перевірки

Як проводяться перевірки Держпраці у воєнний час, чи є штрафи та за якими правилами діють перевіряючі. Із порадами експерта знатимете, як поводитися при несподіваному інспекційному відвідуванні. Також розглянемо зміни у порядку проведення трудових перевірок у цьому році та повноваження інспектора під час перевірки.
32681

Перевірки Держпраці 2020

Серед перевірок держорганів часто найбільше занепокоєння у бізнесу викликає навіть не ДПС, а Держпраці. Штрафи значні, а роботодавці все одно часто приховують трудові відносини із працівниками. Підготуватися до перевірки рекомендуємо навіть тим, хто впевнений, що трудового законодавства він не порушив. Нещодавно змінився не лише порядок, за яким контролери інспектують підприємства, а й розміри штрафів.
28570