У першому читанні прийнято Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію»

Верховна рада прийняла за основу Проект Закону «Про сільськогосподарську кооперацію» від 25.06.2018 №6527-д, який передбачає нову редакцію Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію».

Проектом, окрема, визначено право відмовитися від жорсткого поділу сільгоспкооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі. Члени (засновники) такого кооперативу самостійно обиратимуть види діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний чи багатофункціональний.

За новою редакцією діючі сільгоспкооперативи, за їх бажанням, можуть продовжувати свою діяльність в умовах та з особливостями, які фактично ідентичні тим, за яких вони були утворені.

Також передбачено можливість:

  • утворювати сільгоспкооператив, який здійснюватиме свою діяльність без мети одержання прибутку (з поширенням на нього обмежень щодо виду діяльності, операцій з не членами та переходу права власності, які сьогодні існують для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів).
  • утворення і діяльності сільгоспкооперативних об’єднань — так званих кооперативів другого рівня, які є поширеними у світі.

Офіційний сайт ВРУ

Ліквідуємо сільськогосподарський виробничий кооператив

У першому читанні прийнято Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію»
Олена Озерова,експерт Експертус Головбух
Сільськогосподарський виробничий кооператив ліквідується. Учасникам планують передати основні засоби. Як оформити в обліку таку передачу? Чи вважати таке передання продажем та чи оподатковувати податком на додану вартість?


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3341

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1346

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді