У першому читанні прийнято Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію»

Верховна рада прийняла за основу Проект Закону «Про сільськогосподарську кооперацію» від 25.06.2018 №6527-д, який передбачає нову редакцію Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію».

Проектом, окрема, визначено право відмовитися від жорсткого поділу сільгоспкооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі. Члени (засновники) такого кооперативу самостійно обиратимуть види діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний чи багатофункціональний.

За новою редакцією діючі сільгоспкооперативи, за їх бажанням, можуть продовжувати свою діяльність в умовах та з особливостями, які фактично ідентичні тим, за яких вони були утворені.

Також передбачено можливість:

  • утворювати сільгоспкооператив, який здійснюватиме свою діяльність без мети одержання прибутку (з поширенням на нього обмежень щодо виду діяльності, операцій з не членами та переходу права власності, які сьогодні існують для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів).
  • утворення і діяльності сільгоспкооперативних об’єднань — так званих кооперативів другого рівня, які є поширеними у світі.

Офіційний сайт ВРУ

Ліквідуємо сільськогосподарський виробничий кооператив

У першому читанні прийнято Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію»
Олена Озерова,експерт Експертус Головбух
Сільськогосподарський виробничий кооператив ліквідується. Учасникам планують передати основні засоби. Як оформити в обліку таку передачу? Чи вважати таке передання продажем та чи оподатковувати податком на додану вартість?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як його розрахувати та чи зросте податкове навантаження — у консультації
45649

Договір суперфіцію: облік і оподаткування

Договір суперфіцію – це передача права користування земельною ділянкою для забудови. Які суттєві умови такого договору, його держреєстрація, порядок відображення у формі 20-ОПП, оподаткування та бухгалтерський облік суперфіцію, платежів за користування, а також продажу суперфіцію
2430

Як членам фермерського господарства сплачувати ЄСВ

Члени фермерського господарства, якщо вони не підлягають страхуванню на інших підставах, є платниками ЄСВ. Чи потрібно їм самостійно ставати на облік і чи сплачує ЄСВ голова фермерського господарства, розкаже експерт
5798

Посівна кампанія — 2024: як організувати та оплатити роботу

У статті — поради, як провести посівні роботи та створити безпечні умови для працівників. Адже цьогорічна весняна посівна кампанія вже розпочалася. Як і торік, вона потребує від аграріїв особливої організованості, а також таїть небезпеку на полях
2914

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді