Підприємство виробляє ліки на основі етилового спирту: чи потрібно реєструвати акцизний склад?

Підприємство виробляє лікарські засоби з використанням спирту етилового. Воно не є платником акцизного податку. Етиловий спирт підприємство придбаває відповідно до підпунку «б» підпункту 229.1.1 Податкового кодексу України (далі — ПК) за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового, який використовують для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів. Підприємству встановлена щорічна квота на відвантаження спирту етилового.

У підприємства виникли питання:

  • чи необхідно йому реєструвати місце зберігання спирту етилового, виробничих потужностей та цехів в яких використовують, зберігають спирт етиловий під час виробництва, як «Акцизний склад», а також набувати статусу «Розпорядника акцизного складу»?
  • чи потрібно реєструвати транспортні засоби, на яких перевозять вироблені лікарські засоби як «Пересувний акцизний склад»?
  • чи набуде воно статусу платника акцизного податку?

Податківці пояснили: оскільки підприємство виробляє виключно лікарські засоби з використанням спирту етилового за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, то в розумінні ПК та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628-VIII на нього не розповсюджуються поняття:

  • «Акційний склад»;
  • «Розпорядник акцизного складу»;
  • «Акцизний склад пересувний».

Але якщо підприємство порушить умови щодо цільового використання спирту етилового отриманого за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, воно набуде статусу платника акцизного податку (пп. 212.1.7 ПК).

Лист ДФС від 28.05.2019 № 2418/6/99-99-12-01-02-15/ІПК

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація з акцизного податку

У статті знайдете бланк оновленої форми акцизної декларації, а також роз’яснення, які допоможуть вам відзвітувати без помилок
80235

Підакцизні товари 2023

У статті – про те, які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2023 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
48467

Акцизний податок 2023

Акцизний податок щороку має зміни, не виняток і акцизний податок у 2023 році. Про акциз 2023, особливості його нарахування по основним групам підакцизних товарів, оновлення щодо підакцизних товарів 2023, податкову декларацію з акцизного податку, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами та інші зміни щодо акцизу в умовах воєнного часу – у цьому огляді
76358

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді