У декларації з ПДВ показали обсяги постачання за правильною і не правильною ПН: як виправити

Алгоритм заповнення декларації з ПДВ

Підприємство зареєструвало в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податкову накладну (далі — ПН) у верхній лівій частині якої у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» було помилково вказано тип причини 08.

Щоб виправити помилку, було складено та зареєстровано в ЄРПН правильну ПН. У податковій декларації з ПДВ 2019, показали обсяги постачання, зазначені у обох таких ПН.

Контролери пояснили: обсяги постачання, зазначені у ПН, складеній без факту здійснення господарської операції/зайво складеній за операцією, не відображають у декларації з ПДВ.

Якщо платник самостійно виявив помилку у раніше поданій ним декларації з ПДВ, він має скласти уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому допущено таку помилку (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України) та виправити неправильно відображені показники.

Крім того, якщо склали зайву ПН та зареєстрували її в ЄРПН, щоб виправити помилку, потрібно скласти розрахунок коригування (РК) до цієї ПН.

Особливості складання РК до ПН зареєстрованих в ЄРПН у разі реєстрації двох і більше ПН на одну і ту ж операцію (зайво складених податкових накладних) визначено пунктом 24 Порядку складання податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, затвердженого наказом Мінфін від 31.12.2015 № 1307.

Також податківці радять використовувати у своїй діяльності загальні роз'яснення щодо особливостей складання та реєстрації в ЄРПН ПН та РК до них, що викладені в листі ДФС від 27.11.2018 № 36942/7/99-99-15-03-02-17.

Лист ДФС від 22.05.2019 № 2312/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Сім правил виправлення помилок у ПДВ-звітності

У декларації з ПДВ показали обсяги постачання за правильною і не правильною ПН: як виправити
Наталія Товченик,експерт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Якщо знайшли помилку у звітності з ПДВ, ліпше виправте її до граничного строку подання декларації. Замініть її на звітну нову із правильними показниками.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74509

Податкова декларація з ПДВ 2024/2025

У консультації розповімо про загальні правила подання ПДВ-звітності: в які строки, періоди, способи звітувати та коли можна не подавати звітності. Також розглянемо коли подається декларація з ПДВ нова форма
190346

Як заповнити уточнюючий розрахунок до ПДВ-декларації

У консультації експерт роз’яснить, як виправити помилки у податковій декларації з ПДВ за допомогою подачі уточнюючого розрахунку та як заповнити рядки цього податкового звіту. Розглянемо приклади заповнення уточнюючого розрахунку при виправлення помилок, які занизили чи завищили податкові зобов’язання або податковий кредит з ПДВ
45877

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
5037

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді