Суб’єкти господарювання (СГ) мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:
1) між собою — у розмірі до 10 000 (десяти тисяч) грн уключно;
2) з фізичними особами — у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) грн уключно (п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 № 148; далі — Положення № 148).
СГ у разі зняття готівки із рахунків для здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами зобов’язані надавати на запит надавачів платіжних послуг підтвердні документи, на підставі яких здійснюють такі готівкові розрахунки. Надавачі платіжних послуг за їх допомогою перевіряють клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.
Платежі понад установлені граничні суми проводять через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки. Кількість СГ та фізосіб, з якими здійснюють готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.
РРО-тема не знижує своїх охоплень. І це не дивно, бо тотальне впровадження РРО та платіжних терміналів — це вже не зовсім і міф. На вебінарі поговоримо про основні правила роботи з РРО, обговоримо особливості застосування РРО, РК та платіжних терміналів. Зупинимося на вимогах до фіскальних касових чеків та зачепимо тему інтернет-торгівлі. Звісно, не оминемо увагою перевірки та касові штрафи
Обмеження, установлене в п. 6 розд. II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою платіжного інструменту.
Отже, якщо готівкові розрахунки СГ з фізособою, яка одночасно зареєстрована як ФОП, не пов’язані з підприємницькою діяльністю такої фізособи, то на такі розрахунки поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 50 000 (п’ятдесяти тисяч) грн.