Хто може стати «муніципальною нянею»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

7 100 грн — це сума, яку держава відшкодує на здійснення догляду за однією дитиною

Хто може стати «муніципальною нянею»

Українські родини можуть офіційно наймати няню для дитини, а держава відшкодує кошти на оплату її праці. Розмір відшкодування становить 100% мінімальної зарплати у погодинному розмірі, встановленої станом на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.

Якщо «муніципальна няня» доглядає за 3-ма дітьми, сума відшкодування становить 21 300 грн (граничний розмір при повній завантаженості, якщо кількість робочих годин менше, то і сума відшкодування буде менша)

Щоб стати «муніципальною нянею», потрібно бути або зареєструватися як фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91). У такому разі зможете доглядати одночасно до 3-х дітей, з однієї чи різних сімей. Доглядати їх зможете у себе вдома (за своєю адресою) або ж за однією з адрес проживання дітей. Це визначаєте за письмовою згодою батьків всіх дітей.

Для догляду більше ніж трьох дітей необхідно зареєструватися вже як юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10). Це дасть можливість організувати догляд 6-ти дітей. Вони можуть бути як з однієї, так і різних сімей. За 6-ма дітьми обов'язково мають наглядати не менше двох працівників.

За інформацією Мінсоцполітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79284

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
709201

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді