Чи платити екоподаток, якщо використовуєте газовий котел в орендованому приміщенні

З позиції ДФС, суб’єкт господарювання, який використовує газовий котел орендованого приміщення навіть за відсутності укладеного окремого договору оренди опалювальної системи, має сплачувати екоподаток за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Ставки екологічного податку - 2019

Визначають обсяги викидів від спалювання різних видів палив енергетичними установками шляхом інвентаризації таких викидів за матеріалами технологічного регламенту або розрахунковим методом (Інструкція про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затверджена наказом Мінприроди від 10.02.1995 № 7).

Наприклад, для інвентаризації викидів за розрахунковим методом використовують ГКД 34.02.305-2002 «Викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря від енергетичних установок. Методика визначення», затверджений наказом Міненерговугілля та Мінприроди від 14.06.2002 № 359.

Податкові зобов’язання з екоподатку обчислюють за обсяги викидів, які утворюються (інвентаризуються) від спалювання природного газу в газовому котлі, як енергетичній установці, що експлуатується Товариством із використанням придбаного природного газу.

Сплачувати екоподаток у цьому випадку потрібно з моменту утворення таких викидів при спалюванні придбаного суб’єктом господарювання природного газу для функціонування газового котла, якою обладнано орендоване приміщення.

Лист ДФС від 11.06.2019 2671/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Запрошуємо 13 грудня на безплатний вебінар! З'ясуємо, для кого мораторій на податкові перевірки скасували, а для кого - ні. Підкажемо, як уникнути фінансових ризиків
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Генератор на підприємстві: облік

Відображення амортизації генератора в бухобліку. Приклади бухпроведень, якщо дизель-генератор придбали за власні кошти, за кошти цільового фінансування або отримали безплатно. Норми витрат дизпалива. Сплата екологічного податку за спалювання в генераторі дизельного палива
347

Як обчислити екологічний податок за котел

Якщо користуєтеся автономною системою опалювання, маєте платити екологічний податок за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами - на цьому наполягають податківці. Експерт пояснив: хто платить екоподаток, чи потрібен дозвіл на «брудні» викиди та як визначити обсяг викидів за відсутності дозволу
3425

Декларація з рентної плати 2023

Як складається декларація з рентної плати 2023, про нову форму декларації 2023, приклади декларацій з ренти за користування надрами (з видобутком і без видобутку корисних копалин), а також з ренти за використання лісових ресурсів — у консультації.
33490

Декларація з екологічного податку 2023

Як скласти декларацію з екологічного податку 2023, яку заяву слід подати до податкової, якщо обсяги викидів парникового газу знаходяться у межах ліміту, строки декларування та інші пов’язані питання – у цьому огляді.
49165

Екологічний податок у 2023 році

У 2023 році ставки екологічного податку знову зросли. Хто має сплачувати екологічний податок, а хто ні, що таке стаціонарні джерела забруднення та як бути з відходами, щоб не сплачувати екологічний податок, як розрахувати екологічний податок, які послаблення є у період воєнного стану – у цьому огляді.
103601