Підприємство має на балансі законсервовані основні засоби (резервуари). Тому воно запитало фіскалів, чи потрібно йому реєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального приміщення або територію, на якій розташовані ці основні засоби, як акцизний склад? Та чи потрібно підприємству обладнувати ці законсервовані стаціонарні резервуари витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня пального?
Податківці однозначно не відповіли. Лиш зауважили, що для визнання приміщення або території акцизним складом беруть до уваги:
- загальну місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального;
- загальний обсяг пального, який отримує власник або користувач такого приміщення або території протягом календарного року.
При визначенні загальної місткості розташованих на акцизному складі резервуарів беруть до уваги стаціонарні споруди або ємності, які призначені для здійснення операцій, що передбачають фізичне отримання розпорядником акцизного складу пального чи/або фізичний відпуск (відвантаження) розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне та його зберігання. При цьому, акцизні склади, на території яких здійснюють виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального, мають бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Тобто з позиції ДФС, законсервовані основні засоби (резервуари) також враховують при визначенні загального обсягу резервуарів для пального. І навіть законсервовані стаціонарні резервуари потрібно обладнувати витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня пального.
Лист ДФС від 07.06.2019 № 2606/6/99-99-12-02-02-15/ІПК