Нова податкова адреса: куди звітувати

Підприємство у І кварталі 2019 року змінило податкову адресу, пов’язану зі зміною адміністративного району з Шевченківського на Печерський район м. Києва.

Податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи за І квартал 2019 року було подано до ГУ ДФС у м. Києві (Шевченківський район). В результаті отримано повідомлення про неприйняття податкової звітності, оскільки юрособа не перебуває на обліку в зазначеному контролюючому органі як платник єдиного податку.

Куди потрібно подати декларацію підприємству та сплатити податкові зобов’язання у разі зміни податкової адреси платника податків?

У разі зміни місцезнаходження платника підприємства, воно сплачує податки за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. Також до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) — з ознакою того, що він є платником податків з наступного року (п. 10.13 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).

Контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) передає облікову справу платника та інші документи щодо адміністрування податків, зборів контролюючому органу за основним місцем обліку.

Після зняття з основного місця обліку в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням платник продовжує перебувати на обліку в такому органі з ознакою обліку за неосновним місцем обліку, а контролюючий орган стосовно платника податків продовжує адмініструвати податки, збори у частині завершення процедур такого адміністрування.

ДФС констатувала: якщо змінилась податкова адреса у зв’язку зі зміною адміністративного району, юрособа єдиноподатник подає декларацію та сплачує єдиний податок за попереднім місцем податкової адреси за податковий (звітний) період, в якому подано заяву про зміну податкової адреси.

Лист ДФС від 21.06.2019 № 2844/6/99-99-12-03-05-15/ІПК

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліквідаційний звіт за 2024 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
620

Платники єдиного податку 2 група: умови перебування

Друга група єдиного податку досить вигідна через фіксовану величину податку, яка не залежить від обсягу доходу. 2 група єдиного податку — які умови перебування на ній, що дозволено і заборонено, та новий ліміт по групі – у консультації
414117

Податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи: як відзвітувати сільгосппідприємству

Умови, за яких аграрій може перебувати на спрощенці. Звітний період. Строки та правила подання, з чого складається декларація платника єдиного податку четвертої групи. Порядок визначення МПЗ у декларації єдинника 4 групи. Право проводити бартерні операції (взаємозалік)
22171

Податкова декларація платника єдиного податку 2024: зразки заповнення

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку за 2023 рік також не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації для єдиноподатників – фізосіб 1-3 групи за новою формою разом із заповненням додатка ЄСВ
210380

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді