Підприємство надає подарунок працівнику: як заповнити форму № 1ДФ

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включають вартість дарунків, наданих йому юрособою, яка у розрахунку на місяць не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного податкового року (у 2019 році — це 4173*25%=1043,25 грн).

Якщо вартість дарунків перевищує зазначений розмір, то суму такого перевищення оподатковують ПДФО як додаткове благо з урахуванням положень пункту 164.5 Податкового кодексу України (ПК). При цьому зазначена сума перевищення також є об’єктом оподаткування військовим збором без застосування коефіцієнту.

Оскільки дохід у вигляді вартості подарунку отримує фізособа (працівник), то юрособа у податковому розрахунку ф. № 1ДФ зазначає реєстраційний номер облікової картки працівника або серію та номер паспорта цього працівника.

Вартість неоподатковуваного подарунка відображайте в ф. № 1ДФ під ознакою доходу «160», оподатковувану частину під ознакою «126».

Лист ДФС від 27.05.2019 № 2403/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО/ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання по ньому все ще залишаються. Серед таких – як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади – у консультації
185868

Приклад заповнення Додатка 1 до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Податковий розрахунок за ІІІ квартал 2023 року подайте до 9 листопада. Діє оновлена форма, проте змін у ній не багато. Щоб правильно сформувати Додаток Д1, скористайтеся прикладами ситуацій у статті
53611

Додаток 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ: зразки заповнення

Додаток 4 ДФ Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ призначений для того, щоб відображати в ньому нарахування будь-яких доходів на користь фізичних осіб, зокрема й ФОП. З’ясуємо коли та як подавати 4ДФ та за яким алгоритмом заповнювати.
64938

Додаток 5 до об'єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ: коли подавати і як заповнювати

Експерт роз’яснить, коли необхідно вперше подавати Додаток 5 податкового розрахунку. У статті також ознайомитеся з алгоритмом заповнення і зможете скачати зразки заповнення Д5 до податкового розрахунку.
25028

Алгоритм заповнення єдиної звітності 2021

Звітувати з ЄСВ повинен майже кожний суб’єкт господарювання. Це стосується як тих, хто має найманих працівників, так і самозайнятих осіб, які звітують “за себе”. У консультації розглянемо, по яких звітах наразі “розподілений” ЄСВ та зосередимося на звітуванні з ЄСВ по найманим працівникам, наведемо зразок заповнення єдиної звітності.
20792

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді