Камеральна перевірка по ЄСВ: чи існує строк давності

Документальні та камеральні перевірки по ЄСВ проводять за нормами Податкового кодексу України (ПК).

Відповідно статті 76 ПК камеральній перевірці підлягає вся звітність по ЄСВ суцільним порядком. Згода платника ЄСВ на перевірку та його присутність під час камеральної перевірки не обов’язкова. Звітність, подана платником ЄСВ, проходить арифметичний та логічний контроль.

Камеральні перевірки роботодавців

Камеральну перевірку проводять протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання такої звітності. Якщо така звітність отримана після граничного строку — протягом 30 календарних днів з дати фактичного подання такої звітності.

Камеральну перевірку дотримання законодавства з питань подання звітності та сплати ЄСВ призначають без дотримання строків давності. Оскільки статтею 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовують.

Якщо під час камеральної перевірки виявили порушення, складають акт у двох примірниках. Його підписують посадові особи органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручають або надсилають для підписання протягом трьох робочих днів платнику.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді